Firmamız jeneratörlerin birbirleri ve şebeke ile senkron çalışabilmesi için gerekli, çalışma senaryosuna uygun senkronizasyon panoları ve transfer panolarının üretimi yapmaktadır.

Senkronizasyon tesis yükünü beslemek için, iki veya daha fazla jeneratör grubunun ortak bir baraya aynı anda bağlanarak, birlikte çalışmasıdır. Dizel jeneratör grupları; alçak gerilimde 400 volt ile yüksek gerilimde 13800 volt arasında farklı voltajlarda elektrik enerjisi üretirler. Tesisinelektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için uygun dizel jeneratörlerle değişik düzenlemeler yapılabilir. Bunlar:

Tek jeneratör ile tesisin sürekli beslenmesi, Senkron çalışan jeneratörlerle tesisin sürekli beslenmesi, Şebeke enerjisine yedek senkron çalışan jeneratörlerle tesisin beslenmesi, Tek veya senkron jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi.

Senkron sistemin avantajları; aynı gücü verecek tek makineye göre senkron olan iki makinenin fiyatının daha düşük olması, bir jeneratörün arıza yapması halinde diğer çalışır durumda olan jeneratörlerin acil yükleri besleyebilmesi, enerji ihtiyacının az olduğu gece ve tatil zamanlarında fazla olan jeneratörün devre dışı kalarak yakıt tasarrufu sağlanması, olarak sıralanabilir.